A kineziológiai tesztelés menete

A vizsgáló módszerek tudományos érvényessége attól függ, hogy a vizsgálat megismétlésével újra ugyanazt az eredményt kapjuk-e. Az eredmények megismételhetőségének biztosítása céljából a következőkben részletesen ismertetjük a könyvben említett kutatásokhoz használt tesztmódszert. Az eljárás lényegében megegyezik a dr. John Diamond által kifejlesztett, és a Behavioral Kinesiology (Viselkedési kineziológia) című, úttörő jelentőségű művében ismertetett metódussal.

1. lépés
A vizsgálat elvégzéséhez két ember kell. Annak meghatározására, hogy a szóban forgó személy alkalmas-e vizsgálati alanynak, a következő gyakorlat elvégzése szükséges: a tesztelő két ujjal gyorsan lenyomja az alany vízszintesen kinyújtott karját, miután azt mondta: "Tarts ellen!" vagy "tartson ellen!" (a lefelé irányuló nyomásnak kell ellen tartani). A megfelelő vizsgálati alany képes a nyomásnak ellenállni, és a talajjal párhuzamosan tartott karját vízszintesen tartani.
Előfordul, hogy valaki semmilyen lefelé irányuló nyomással szemben sem képes kinyújtott karját megtartani; ennek oka valamilyen gyengítő hatású energiamezővel való érintkezés a közelmúltban, vagy valamilyen betegség lehet. Az ilyen személyek nem alkalmasak tesztalanynak. Egyesek helyre zökkenhetnek, ha kezükkel ritmikusan ütögetik a csecsemőmirigyüket (a szegycsont felső részét), s közben mosolyognak, és olyasvalakire gondolnak, akit szeretnek. Ennek hatására "megerősödnek", és a tesztelés során már normálisan reagálnak. Előfordulhat azonban, hogy ez a korrekció is csak pár óráig hat, ilyen esetben a csecsemőmirigy-ütögetést 4 óránként meg kell ismételni.

2. lépés
A teszthelyzet legyen személytelen; tartózkodjunk a mosolygástól és a személyes megjegyzésektől. A környezet legyen zajmentes, a háttérben ne szóljon zene, s ne vonja el a figyelmet semmi (például háziállatok vagy gyerekek)! Az alany testének középvonaláról távolítsunk el minden fémtárgyat (még a fémkeretes szemüveget is)! Vegyük le az órákat és az ékszereket, beleértve a nyakláncokat is! Tudni kell, hogy a rendellenes ingerek (például a tesztelő személy által használt illatszerek, parfüm vagy arcszesz) befolyásolhatják a teszteredményeket. A koncentráció javítása érdekében az alany csukja be a szemét!

3. lépés
Ha az alany minden alkalommal elgyengül, akkor ellenőrizzük a tesztelő hangját!
Előfordulhat, hogy valakinek a hangszínétől mások izmai gyengévé válnak; ők általában nem alkalmasak tesztelőnek.

4. lépés
Először végezzünk próbatesztelést a választott alannyal! Kérjük meg, hogy gondoljon valaki olyanra, akit szeret, majd két ujjal nyomjuk le az oldalsó tartásban, a talajjal párhuzamosan kinyújtott karjának csuklórészét! A jó alany ilyenkor meglehetősen erősnek bizonyul, és határozottan ellen tud tartani a nyomásnak. Folytassuk a tesztelést úgy, hogy az alany ezután valaki olyanra gondol, akit utál, akitől fél, vagy akire neheztel! (Adolf Hitlerre is gondolhat, vagy a történelem bármely más gonosztevőjére.) A jól funkcionáló vizsgálati alany ilyenkor határozottan elgyengül, és képtelen lesz ellenállni a csuklójára nehezedő nyomásnak. Végezzünk vele még néhány vizsgálatot ellentétes ingerekkel, hogy ellenőrizzük a tesztválasz következetességét, s kialakítsuk a vizsgálathoz szükséges kapcsolatot az alannyal! Íme, néhány ideológiai, vizuális és auditív jellegű inger, és a rájuk várható tesztválasz:

Gyenge tesztválaszErős tesztválasz
gyűlöletszeretet
horogkeresztnemzeti lobogó
SztálinGandhi
rapzenekomolyzene

5. lépés
Miután megállapítottuk, hogy a vizsgálati alany megbízhatóan reagál, és megfelelő állapotban van, térjünk át a vizsgálandó témára! Az ellenőrizendő állítást mindig kijelentő mondatként, a kérdést tényközlésként fogalmazzuk meg!
Hangfelvételről hallottam dr. David Hawkins egyik előadását. ahol valaki arról panaszkodott, hogy néhányuk tapasztalata szerint az izomteszttel időnként egymástól eltérő válaszokat kapnak ugyanarra az állításra. Válaszában Hawkins elmondta, hogy tapasztalatuk szerint az emberek 10%-ánál-talán karmikus ok, vagy az energiaegyensúly egyfajta fölbillenése miatt, nem funkcionál a dolog. Azt is megfigyelték, hogy házaspároknál is gond adódhat, talán az auráik közti interakció miatt. Kulcsfontosságú, hogy az igazság megtudásának őszinte szándékával és elfogulatlanul kérdezzünk. Tehát őszintén vágynunk kell az igazság megtudására, bármi is legyen az. Úgy kell hozzáállnunk, hogy mindegy mi a válasz, valóban az igazságot akarom megtudni. Végül megemlítette, hogy kis erővel kell lenyomni a kart. Néhány dkg súlynak megfelelő erővel. Hozzátenném még, hogy nem nyomogatni kell a kart, csupán egyszer, finoman lenyomni. "Igen' válasz esetén azt érezzük, hogy az izom stabilan helyben tartja a kart. "Nem" válasz esetén kisebb-
nagyobb mértékben lehajlik a kar, mert az izom nem képes fixen rögzíteni azt a kiinduló helyzetben.
Hiábavaló jövőre vonatkozó kérdéseket feltenni, mert ilyenkor a tesztválasz nem lesz megbízható. A vizsgálatot mindig a következő állítással kezdjük: "Nyugodtan vizsgálódhatok a (konkrét témával) kapcsolatban." (Igen vagy nem?) A kérdésfeltevés módja is ellenőrizhető, ha azt mondjuk: "Ez a kérdés megfelelő formája." (Igen vagy nem?) Az ellenőrizendő kijelentést - például: "a vádlott követte el a rablást." (Igen vagy nem?) - a kérdező és a vizsgálati alany egyaránt kimondhatja. A kérdés elhangzását követően minden alkalommal mondjuk azt a vizsgálati: alanynak, hogy "Tarts ellen!", majd két ujjal gyorsan nyomjuk lefelé kinyújtott karjának csuklórészét!
Kutatásunk során gyakran dolgoztunk csoportban a vizsgálati alanyokkal. Ilyenkor például 20, 30, vagy néha akár 1000 embert állítottunk párba, akik felváltva szerepeltek, hol vizsgálati alanyként, hol tesztelőként. Az egész csoportnak egyszerre tettük fel ugyanazt a kérdést, vagy olykor kisebb alcsoportokra osztottuk őket, s önálló kutatási témákat vizsgáltunk velük. Száz főt számláló csoportban (tehát 50 pár esetén) mindössze 1-2 párnak nem sikerült a többiekével azonos eredményeket elérnie. Őket félre vontuk, hogy elvégezzék a csecsemőmirigy-ütögetést, ami normalizálja a reakciójukat, s ezután már csatlakozhattak a csoporthoz.
A leírt módszerrel a vizsgálati eredmények 100%-osan megismételhetők, bármely csoportban, bárhol és bármikor végezzük a tesztelést, ugyanazok az eredmények fognak születni. Adolf Hitler képétől például minden személy elgyengül, még akkor is, ha soha nem hallott róla, vagy azt hiszi, hogy nagy nemzeti hősről van szó.

6. lépés
A vizsgálatot úgy is el lehet végezni, hogy tesztelés céljából tárgyakat tartunk a vizsgálati alany hasához (napfonatához). Az alany izma el fog gyengülni például mesterséges édesítőszer vagy rovarirtó szer hatására, sőt még Hitler vastag borítékba zárt fényképétől is. Erős tesztválaszt adnak viszont például a tápláló ételre, a hasznos gyógyszerre, tápanyagra vagy Abraham Lincoln borítékba zárt fényképére.

7. lépés
A vizsgálati eredmények nem függenek a vizsgálati alany tudásától. véleményétől, hitrendszerétől vagy hozzáállásától. Nelson Mandela fényképe például még a rasszista vizsgálati alany esetében is erős tesztválaszt eredményez. Bach zenéjére mindenki erősen reagál, még az is, aki nem szereti ezt a fajta zenét. A heavy metal zene viszont mindenkit elgyengít. még azt is, aki azt élvezi.
Az eredmények bizonyíthatóságát az utóbbi 20 esztendőben kineziológusok ezrei tapasztalták meg mindennapi munkájuk során. Az eredmények konzisztensebbek, mint a hagyományos orvostudomány diagnosztikai módszereivel kapottak. (Gyönge szív esetén a szívre rákérdezve például soha nem kapunk erős tesztválaszt, holott - amint azt jól tudjuk - az ilyen beteg EKG-ja teljesen normális is lehet.)

Ahhoz, hogy pontos eredményt kapjunk, az izomtesztelésben szereplő mindkét személynek legalább 200-as szinten állónak, egyenes, tiszta szándékú embernek kell lennie. Számszerű kalibrációhoz fontos megnevezni a skálát, ami szerint mérni óhajtunk. Például: "1-től 1000-ig terjedő skálán, ahol 200 a bátorság, az egyenesség és az igazság szintje, Kovács János 300-as szinten áll." (Kovács János helyett természetesen bármely más vizsgált személy vagy tanítás, párt stb. is szerepelhet, és ugyanígy a 300as szám is csak példa.) Azt is meg lehet tenni, hogy a vizsgáló egyszerűen csak utal, ránéz vagy gondol a skálára, és közben mér. Tehát: "a viszonyítási skála alapján Kovács János 300-as szinten kalibrál." Ha ugyanis úgy próbálunk számszerűsíteni valamit, hogy nem azonosítjuk be a viszonyításhoz használt skálát, teljesen hibás eredményeket kaphatunk.